Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!

Pridané: 19.10.2018

Pokoj lesoparku za domom a 7 minút autom od centra? Nečudo, že projekt Adlerova je srdcovkou Košičanov a predal už 2/3 bytov. Pri takom zásadnom kroku, ako kúpa bytu, však rozhoduje najmä hlava. Prečo sa Adlerova oplatí práve teraz, vysvetľuje hypošpecialista Gabriel Tobiarčik.

 

Zmeny v hypotékach pokračujú

 

Slovenský hypotekárny trh, ktorý prešiel v lete veľkými zmenami, sa ešte stále neustálil. Držíte krok s informáciami, ako vyzerá dnes? Podľa odborníka na problematiku hypoték Gabriela Tobiarčika pokračuje prechod na striktnejší režim: „Momentálne je situácia taká, že banky na základe rozhodnutia NBS každý kvartál sprísňujú podmienky poskytovania hypotekárnych úverov, a to v dvoch rovinách. Znižuje sa počet poskytnutých úverov nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti a sprísňuje sa dodržiavanie podmienky poskytnutia úveru v maximálnej výške osemnásobku priemernej čistej mzdy. Zároveň analytici bánk očakávajú postupné zvyšovanie úrokových sadzieb.“

 

Adlerova teraz extra výhodne

 

Čo to však znamená pre záujemcov o bývanie v projekte Adlerova? „Kto je takmer rozhodnutý, ale ešte váha a čaká na ten správny moment, poviem, že ten je teraz. Momentálne sú na trhu historicky najnižšie úrokové sadzby, pri 5-ročnej fixácii a 80 % financovaní začínajúce už od 1,29 %/p.a. Klienti si  po schválení úveru a podpísaní zmlúv zafixujú tieto výhodné úrokové sadzby na 5 rokov, pričom začiatok fixácie bude až po kolaudácii a odovzdaní bytov. Zatiaľ ešte stále predávame byty v nadštandarde aj s kuchynskou linkou, takže financovanie vychádza z hodnoty dokončeného bytu.“

Mimoriadne priaznivá konštelácia výhod ale podľa Tobiarčika nebude trvať večne. „Po ukončení predaja bytov v nadštandarde musí klient počítať s tým, že financovanie bude percentuálne nastavené na cenu holobytu. Banka mu na dokončenie bytu nebude môcť poskytnúť prostriedky formou hypotéky a dofinancovanie bude možné buď spotrebným, alebo stavebným úverom, čo je drahšia forma. V konečnom dôsledku teda klient za byt zaplatí o niečo viac.“

 

Miesto pre relax aj výlety do prírody

 

Ponuka bývania s nadštandardom a kuchynskou linkou v cene sa míňa, v predaji ostávajú posledné voľné byty s týmto benefitom. Adresa Adlerova má však pomyselných es v rukáve oveľa viac. Jedným z nich je poloha. Projekt sídli na okraji sídliska Dargovských hrdinov a susedí s priľahlým lesoparkom. Vôňa zelene a božské ticho budú vašimi každodennými spoločníkmi, nehovoriac o priestore na prechádzky, pikniky, cyklovýlety aj ďalšie outdoorové koníčky.

A keď dostanete chuť na kávičku v meste, zistíte, že blízkosť Adlerovej k prírode rozhodne neznamená izolovanosť od ruchu Košíc. V centre ste autom už za pár minút!

 

Menej peňazí na náklady, viac na zážitky

 

Nezanedbateľnou výhodou je šetrenie nákladov, zvlášť pre rodiny, ktoré nechcú zbytočne rozhadzovať. A prečo by aj mali, keď môžu usporené peniaze investovať do príjemnejších vecí, napríklad spoločnej dovolenky? Bytový dom Adlerova má všetky predpoklady na to, aby sa stal nízkoenergetickou stavbou. Náklady na bývanie tak budú výrazne nižšie v porovnaní so staršími obytnými domami.

Nechajte sa zlákať aktuálnou výhodnou ponukou a krásnou lokalitou Adlerovej. Sťahovať sa môžete už v druhej polovici budúceho roka.

TOP Nehnuteľnosti