Naše služby

PREDAJ VAŠEJ NEHNUTEĽNOSTI

 

Predaj nehnuteľnosti je pre mnohých ľudí veľkým ŽIVOTNÝM KROKOM, dokonca sa stáva, že niektorí ho urobia LEN RAZ. To je dôvodom, prečo z neho môžu mať oprávnený stres.

Našim cieľom je zabezpečiť okrem hladkého priebehu celého obchodu aj Váš dobrý pocit a spokojnosť s našou prácou. Budeme radi, ak nám Váš „poklad“ zveríte a vieme, že Vás nesklameme.

 

 

Po prvotnom stretnutí a zoznámení sa nielen s Vašou nehnuteľnosťou, ale aj s Vašimi potrebami si určíme CIELE, ktoré zakotvíme v zmluve o sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti. Po týchto „oficialitách“ prichádza na rad to, čo MILUJEME.

 

*8 krokov, ktoré vedú k nášmu spoločnému ÚSPECHU:

 

 1. URČENIE CENY NEHNUTEĽNOSTI (podrobná ANALÝZA)

Často sa stretávame s tým, že predávajúci majú predstavu o cene nehnuteľnosti napríklad na základe toho, ako predal podobnú nehnuteľnosť ich sused či kamarát, alebo čo videli na realitných portáloch. Je to síce prirodzený, avšak nesprávny úsudok. Do stanovenia ceny nehnuteľnosti však vstupuje mnoho faktorov ktoré je nutné zohľadniť (reálny stav nehnuteľnosti, vek a charakter stavby, kvality nehnuteľnosti a lokality, dopyt na trhu a mnoho iných). Výsledok je ale pre nás jediný, predať Váš byt, dom, či pozemok za čo NAJVYŠŠIU možnú cenu.

 

 1. ÚPRAVA NEHNUTEĽNOSTI (home - staging)

Prvý dojem sa nedá urobiť 2 krát. Keby ste šli na prvé rande, urobíte všetko aby Ste zaujali. Rovnako ku tomu treba pristupovať aj v prípade predaja, preto je dôležité Vašu nehnuteľnosť na túto udalosť dôkladne pripraviť. Tento krok sa nám veľmi osvedčil a v prípade, že je majiteľ ochotný nám svoju nehnuteľnosť na úpravy zveriť, výrazne nám to zvyšuje šancu na rýchly a úspešný predaj s maximálnym možným ziskom.

Viac o home – stagingu sa dočítate TU.

 

 1. PROFI – FOTENIE a PÚTAVÝ POPIS

Nemenej dôležité je, aby Vaša nehnuteľnosť vyzerala reprezentatívne nielen v skutočnosti, ale aj na webe a realitných portáloch. Práve preto zabezpečujeme pre našich klientov fotenie profi špecialistom zaoberajúcim sa výlučne fotením domov, bytov a okolitého prostredia so zameraním na detail a emóciu. Pokiaľ ide o popis, okrem upútania samotným textom je dôležité potenciálnych záujemcov oboznámiť s dôležitými faktmi, technickými špecifikáciami ale aj rôznymi detailami.

 

 1. UVEDENIE na TRH, STRATÉGIA a MARKETING

To všetko, čo sme spomenuli vyššie by nemalo zmysel, keby sme to nepodčiarkli stratégiou predaja a dobre premysleným marketingom. Sledujeme trendy v oblasti online reklamy a spolu s našimi expertmi pracujeme na tom, aby sa o Vašej nehnuteľnosti dozvedel ten správny klient. Nestačí len čakať, kým sa Vám ozve záujemca sám, preto oslovujeme klientov z našej internej databázy, ktorým ponúkame nehnuteľnosti ešte pred samotným uvedením na trh. Úplnou samozrejmosťou je zverejnenie nehnuteľnosti prostredníctvom všetkých významných realitných portálov a sociálnych sietí, kde pomocou platených reklám posúvame nehnuteľnosť na najvyššie priečky sledovanosti.

 

 1. OBHLIADKY nehnuteľnosti

Pravdepodobnejšie najdôležitejším momentom celého procesu je kvalitná obhliadka s dobre pripraveným realitným maklérom, ktorý umocní celkový pocit a dojem z danej obhliadky. Nič nie je pre nás väčším zadosťučinením, ako pozitívna spätná väzba od klienta po vykonanej obhliadke. Stáva sa nám naozaj často, že sú obhliadajúci klienti prekvapený ako prebieha obhliadka „po našom“. Okrem kompletných informácii dostanú od nás KATALÓG danej nehnuteľnosti, ktorý si môžu v pokoji domova preštudovať.

 

 1. PRÁVNY SERVIS

Táto stránka veci môže byť niekedy až kľúčová a nesprávny právny postup môže klientom na oboch stranách spôsobiť nemalé problémy. Našou veľkou výhodou však je, že máme svojich právnikov priamo vo firme a tak sa nemusíte obávať neskúsenosti realitného makléra v tomto smere. Okrem toho, na vypracovaní naším zmluvných podkladov pracoval TÍM renomovaných právnikov z realitnej oblasti, takže naše zmluvy sú „vyšperkované“ do posledného detailu, vďaka čomu má klient maximálnu možnú ochranu.

Pri samotnom uzatvorení finálnej kúpnej zmluvy volíme spôsob ÚRADNÉHO OVERENIA podpisov na zmluvách prostredníctvom autorizovanej advokácie. Komunikáciou s Okresným úradom (katastrálny odbor) vyriešime ELEKTRONICKY.

 1. ÚRADY nenecháme na Vás

Väčšina ľudí doslova neznáša keď musí čokoľvek riešiť na úradoch. My však vieme ako v tom chodiť a odbremeníme Vás od všetkých možných „vybavovačiek“. Či už sa jedná o katastrálny úrad, správcovskú spoločnosť, znalcov, dodávateľov energií alebo iné maličkosti, radi Vám vo všetkom pomôžeme.

 

 1. STAROSTLIVOSŤ po skončení obchodu

Odovzdaním kľúčov od Vášho nového bývania to pre nás nekončí. Akýkoľvek problém má náš klient, je to aj našim problémom. Mnoho krát sa preto z pôvodných klientov stanú naši známi, či dokonca blízki priatelia.

 

PRENÁJOM NEHNUTEĽNOSTI

 

Rovnakú pozornosť ako pri predaji, venujeme nehnuteľnostiam ktoré nám zveríte so záujmom ich prenajať. Viac o našom postupe sa dočítate TU.

 

Niektoré nehnuteľnosti, ktoré prenajímame roky dokonca poznáme lepšie ako ich majitelia J a preto vyhľadanie vhodného záujemcu je pre nás viac než podstatné. Navyše Vám garantujeme CELOROČNÉ OBSADENIE Vašej nehnuteľnosti. V prípade výpovede nájomcu pred skončením platnosti zmluvy Vám ďalšieho vhodného záujemcu vyhľadáme úplne BEZPLATNE.

 

A máme ešte niečo naviac!

Pre klientov, ktorý nemajú čas alebo možnosť sa starať o svoju nehnuteľnosť ponúkame službu úplnej ASISTENCIE a SPRÁVY Vašej nehnuteľnosti počas celej doby prenájmu.

Okrem štandardnej starostlivosti, od chvíle keď sa staneme Vašim „správcom“ preberáme zodpovednosť aj za:

 • preverenie solventnosti záujemcu o prenájom,
 • kontrolu nájomníkov počas užívania nehnuteľnosti,
 • komunikáciu so správcovskou spoločnosťou či domovým dôverníkom,
 • inšpekciu stavu nehnuteľnosti,
 • kontrolu riadneho platenia nájomného v stanovenom termíne,
 • potrebné opravy, či drobné rekonštrukcie,
 • havarijné situácie,
 • zabezpečenia upratovania nehnuteľnosti počas a po skončení nájmu.

 

Ak nastanú akékoľvek problémy, sme tu pre Vás.

 

AGENT KUPUJÚCEHO

 

Naozaj nespočetne krát sa stretávame s problémom ľudí, ktorí zblúdilo brázdia realitné portály a nevedia sa pohnúť z miesta. Kladú si otázky typu, čo bude pre nich najvýhodnejšie, ktorý byt či lokalita bude vyhovovať ich predstavám, alebo sa len jednoducho boja, že nebudú vedieť ako postupovať, či ako sa rozhodnúť. Práve pre tento prípad sa môžete spoľahnúť na realitného makléra – PROFESIONÁLA, ktorý sa v tejto problematike pohybuje každodenne a hlavne, vždy bude stáť na Vašej strane.

 

Vďaka tejto možnosti Vám zaručujeme, že svoju vysnívanú nehnuteľnosť kúpite:

 • v čo najkratšom čase,
 • bez zbytočných stresov,
 • za podmienok ktoré za Vás čo najvýhodnejšie vyjedná Váš maklér,
 • za čo najvýhodnejšiu cenu,
 • bez starostí s vybavovaním formalít,
 • bez problémov.

 

 

SPROSTREDKOVANIE FINANCOVANIA NEHNUTEĽNOSTI

 

Mohlo by sa sprvoti zdať, že vybaviť si úver na financovanie Vašej nehnuteľnosti nie je žiadna veda.

Opak je však pravdou, služby ktoré poskytujú naši hypo- špecialisti Vám môžu ušetriť nie len kopec ČASU a starostí ale najmä PEŇAZÍ!

 

To čo naši poradcovia dokážu sa naučili za roky strávené vo finančnom sektore a určite nám dáte za pravdu, že zorientovať sa v tom množstve potrebných procesov a ponúk jednotlivých bánk môže byť viac než náročné.

 

Spolupracujeme so všetkými hypotekárnymi bankami pôsobiacimi na území Slovenskej republiky. Konečná voľba tej správnej banky vždy ostane v rukách klienta, avšak úlohou správneho makléra je ODBREMENIŤ klienta od starostí, ktoré celý proces prináša a POMÔCŤ mu pri tom správnom VÝBERE. Okrem toho spolupracujeme len s overenými a špecializovanými hypotekárnymi pracovníkmi a riaditeľmi v bankách, vďaka čomu vieme pre klienta vyjednať tie najlepšie podmienky a urýchliť proces schválenia hypotéky.  

 

KATASTRÁLNY SERVIS súvisiaci s vkladom záložných zmlúv (nutných pri financovaní nehnuteľnosti hypo-úverom) je pre nás samozrejmosťou.

 

Naším partnerom v oblasti financií je spoločnosť FINGO, ktorá patrí medzi jednu z najvýznamnejších spoločností na Slovensku, ktorá zastrešuje  hypotekárnych špecialistov.

 

 

Čo teda môžete očakávať?

(postup nášho hypo- špecialistu)

 

 • dôkladne Vás vypočuje, aby ZISTIL čo potrebujete a ako Vám bude môcť pomôcť,
 • po Vašom súhlase si spíše Vaše základné ÚDAJE a požiadavky,
 • PREVERÍ čo a za akých podmienok Vám vie tá ktorá banka poskytnúť,
 • následne pre Vás vypracuje dôkladné POROVNANIE všetkých ponúk,
 • pomôže Vám pri VÝBERE tej najlepšej ponuky,
 • spíše Vašu ŽIADOSŤ o hypo-úver a zabezpečí jej spracovanie v banke,
 • pomôže Vám s potrebnou DOKUMENTÁCIOU,
 • sprostredkuje Vám vypracovanie ZNALECKÉHO POSUDKU v potrebnej výške overenými znalcami v oblasti ohodnocovania nehnuteľností,
 • zabezpečí Vám povinné POISTENIE nehnuteľnosti,
 • pomôže Vám s porozumením úverovej a záložnej ZMLUVY,
 • sprevádza Vás celým procesom riešenia aj podpisu samotných zmlúv,
 • vyrieši za Vás KATASTRÁLNY SERVIS (vklad záložných zmlúv, výber listu vlastníctva s plombou, prípadná oprava chýb),
 • pomôže  pri riešení možných problémov až do samotného načerpania hypo- úveru,
 • poskytne Vám SERVIS aj po ukončení obchodu.

 

HOME – STAGING

 

Výraz Home – staging sa Vám môže zdať neznámi, je ním však jednoducho „ÚPRAVA alebo príprava NEHNUTEĽNOSTI na predaj“.

 

Zdá sa Vám, že to Vaša nehnuteľnosť nepotrebuje? Mýlite sa...

 

Vďaka dobrému home – stagingu dokážeme:

 • urobiť kvalitnejšie FOTOGRAFIE alebo video a tým vyniknúť na realitných portáloch,
 • lepšie ODPREZENTOVAŤ ponúkanú nehnuteľnosť,
 • zvýšiť počet potenciálnych ZÁUJEMCOV,
 • predať nehnuteľnosť podstatne RÝCHLEJŠIE,
 • predať ju za VIAC.

 

Jeho úlohou je ukázať kupujúcemu POTENCIÁL danej nehnuteľnosti a zároveň ju vylepšiť a zútulniť

 

Určite Ste už zažili pocit, keď Ste sa v nejakom priestore cítili príjemne a naopak, keď ste ju chceli čím skôr opustiť. Nie vždy sú totiž dôležité len parametre nehnuteľnosti (rozloha, dispozícia, poschodie atď.), niekedy zohráva podstatnú úlohu najmä PRVÝ DOJEM. Ten získame po prvých sekundách strávených v danom priestore.

 

Takýto spôsob uvedenia nehnuteľnosti na trh sa nám mnoho krát osvedčil a pre TÍM našej realitnej kancelárie je veľmi zaujímavou a obľúbenou činnosťou.

 

Mnohokrát sa nám stáva, že sa majitelia nehnuteľností na svoj „domov“ pozerajú trochu inými očami ako kupujúci, prípadne sa od neho nevedia odosobniť.

Ďalším problémom sú už „vysťahované“ nehnuteľnosti alebo novostavby. Málo koho vie osloviť prázdna miestnosť, alebo si ľudia len jednoducho nedokážu predstaviť ako danú nehnuteľnosť zariadiť, prípadne či sa tam vmestí všetko čo budú potrebovať.

Práve na to sme tu my.

 

Čo všetko taká príprava obnáša? Niekedy postačí len upratanie, presunutie nábytku a „osvieženie“ nehnuteľnosti dekoračnými predmetmi či kvetinami, inokedy je nutné vymaľovanie či dokonca stavebné úpravy. To všetko sme schopní vybaviť v rámci nášho komplexného servisu, bez toho, aby naši klienti mali čo i len najmenšiu starosť.