Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

VAŠA REALITNÁ KANCELÁRIA

Dôvera, spoľahlivosť, empatia

Ako čo najlepšie, za najvyššiu cenu prenajať svoj byt?

Pridané: 2.11.2023


Ako čo najlepšie, za najvyššiu cenu prenajať svoj byt?

Je to záludná otázka, pretože to, za koľko prenajmete svoj byt, je vo veľmi veľkej miere dané tým, kde ten byt je, v akom je stave, koľko ma izieb a aké má príslušenstvo. Nad touto otázkou by som sa skôr zamyslela tak, “aký byt kúpiť, aby som ho prenajala za najvyššiu cenu?” Každopádne - najlepšie sa dnes prenajímajú zariadené novostavby s vlastným parkovacím miestom. Veľkou výhodou je balkón. Aby ste zo svojho bytu vyťažili maximum, odporúčam pred nafotením tento byt vymaľovať, kompletne upratať, odstrániť všetky lapače prachu, vázičky, šáločky z vytrín, magnetky z chladničky. Ak pôsobí byt na fotkách vzdušne, čisto a ľahko, sme na pol ceste k úspechu. Kvalitná fotka skúseným fotografom je extrémne dôležitá. Nefoťte byt, keď vňom ešte bývate, preplácaný a neuprataný byt nepôsobí dobrým dojmom.

Na čo by si mali dať majitelia pozor pri výbere nájomníkov?

Pri výbere nájomníkov je veľmi dôležitý prvý dojem. Je to klišé, ale ak vám niekto medzi rečou začne nadávať na život na Slovensku, na svojho zamestnávateľa, na systém, vo mne by to vyvolalo pocit, že ten človek môže byť potenciálny problém. Skúsený maklér má tréning a prax na to, aby medzi rečou vytiahol odpovede na otázky otázky, odkiaľ záujemca pochádza, či tu pracuje, v akom odvetví robí a podobne. Pri každej obhliadke treba nadviazať aj medziľudský kontakt, nielen baviť sa o technikáliách bytu. Ak vám nájomník nechce o sebe prezradiť nič, alebo to z neho treba „ťahať ako z chlpatej deky“, tiež by som zvážila, či to je v poriadku. Problém s nájdením bývania majú najčastejšie rodiny s deťmi, nakoľko sa očakáva väčšia spotreba vody, energií. Ale aj to sa dá pekne ošetriť vyššími zálohovými platbami alebo kvartálnymi a nie celoročnými odpočtami. Treba zároveň jasne nastaviť hranice, za akých váš obchodný vzťah bude fungovať, povedať si na rovinu podmienky - platba na čas, žiadne bujaré večierky, žiadne fajčenie v byte a podobne. Už aj na základe toho, ako na tieto vaše podmienky záujemca reaguje, vycítite, či mu jeho odpovede uveríte alebo nie.

Je to váš byt, možno váš jediný najväčší majetok, nedáte ho predsa zhumpľovať len pre vidinu o 100€ vyššieho mesačného zisku.